Kas sina tahaksid olla sõltumatu naine?

Teha seda, mis päriselt meeldib. Öelda seda, mida päriselt mõtled. Olla oma töökohal ja suhtes mitte selle pärast, et sa pead, vaid et sa päriselt tahad. Sul on oma rahakott ja eneseväärikus ja sa ei karda (enam) sõna “investeerimine”, sest see on midagi, mida sa ise ka teed. Loomulikult.

Kutsun sind Ülemiste Citysse investeerimise ja täisväärtusliku elu konverentsile!

Laupäeval, 28. novembril kell 11:00-18:00

Tallinnas, Ülemiste Citys, restoranis Dvigatel

  • 12 esinejat
  • kingituseks mahukas ja inspireeriv raamat “Sõltumatu naine. 5 sammu rahalise vabaduseni”
  • hinna sees rikkalik soe lõunasöök
  • toole jätkub 200 osalejale

Vaata lähemalt ja osta pilet 108 euroga SIIT. Kingituseks 8-nädalane e-kursus “Naise heaolu saladused” väärtusega 39 eurot!

Või telli oma raamat e-poest siit

Programmist: pool konverentsi on investeerimisest ja pool suhetest ja harjumustest ja muudest sõltumatu naise teemadest. Kõik esinejad on väga-väga head ja inspiratsiooni saab kuhjaga!

Nopped programmist:

  • Esinejate hulgas on Naisinvestorite klubi eestvedaja Kristi Saare, kes räägib investeerimise võlust ja alustamise lihtsusest.
  • Armastatud muusik Sandra Vabarna inspireerib oma naturaalse elustiiliga.
  • Kaks erilist naist räägivad ka suhtesse investeerimisest ja üks naine läbipõlemise kogemusest ja tervisesse panustamisest.
  • Päeva võtab kokku kogenud psühholoog ja coach Reet Neemoja, et saaksid lisaks inspiratsioonile kaasa võtta uusi tutvusi ja praktilised sammud.
  • Piletiostjana saad ka raamatu “Sõltumatu naine”, mis aitab sulle kasvatada nii rahakoti kui tiivad – kõrgemalt lendamiseks ikka.

Kokku inspireerib sind 12 väga head esinejat – kõik naised!
Räägime nii rahast kui ka sellest, et asi pole ainult rahas.

Programm

sügis 2020

10.30–11.00             Saabumine

11.00–11.20             Merit Raju Avasõnad: Asi pole ainult rahas

11.20–11.40            Kristi Saare Mida annab naistele investeerimine?

11.40–12.00            Finantsvabaduse paneel: Liisi Kirch, Mari Kuhi, Katrin Vilimaa-Otsing Miks ja kuidas meie alustasime investeerimisega? Millised on olnud õppetunnid? Milline on elu ja valikud rahaliselt vabana?

12.00–12.30            Nelli Janson Investeerimine väikeste summadega

12.30–13.00            Loore Martma Teadlikud investeeringud ajas ja ruumis

13.00–14.00             Lõuna           

14.00–14.30            Sandra Vabarna Täisväärtusliku elu saladus

14.30–15.00            Barbara Kärtner Kuidas ma suhtesse investeerisin?           

15.00–15.30            Piret Špitsmeister Kas tema ei armasta mind või mina ei armasta ennast?

15.30–16.00            Sirli Kalep Tervis – kõige kallim vara

16.00–16.30            Sirutuspaus, maiustamise ja tualetipaus

16.30–17.00            Üllatusesineja

17.00–17.50            Reet Neemoja Kujunda endale unistuste elu: Sinu Edu Arhitektuur

17.50–18.00            Lõpetamine

ESINEJAD:

Nelli Janson

Julgen ennast nimetada kahel jalal ringi kõndivaks näiteks selle kohta, et mitte kunagi pole hilja millegi uuega alustamiseks. Olen oma elus pidanud nii peakoka ametit kui ka autorendi äris tegutsenud ning aktsiate ja investeerimise juurde jõudsin alles peale eelpool nimetatud rännakuid. Investeerimisega alustamiseks pole kunagi liiga hilja ja oluline pole ka see, mis ameti või valdkonna esindaja olla. Praegu töötan LHV-s USA aktsiaturgude maaklerina ja seda juba peaaegu 10 aastat.

Investeerimine väikeste summadega

Alustaval investoril on enamasti kaks probleemi – puudu on nii suurtest summadest kui ka ajast. Võtame vaatluse alla just need probleemid. Milliseid instrumente valida kui investeeritavad summad ei ole suured? Kas üldse on mõtet väikeste summade investeerimisega vaeva näha? Mis on alustava investor peamised vead? Mis on erinevate toodete plussid ja miinused? Lisaks vaatame üle peamised infokanalid, millega iga investor peaks kursis olema.

*

Loore Martma

Minu nimi on Loore Martma. Mul ei ole visiitkaarti, kuna mu mitmekülgne taust ei lubaks seda vaid ühe sõnaga piiritleda. Lavastaja? Ettevõtja? Doktorant? Coach või koolitaja? Ja ma olen ka 34-aastane kihlatud Eesti naine, ent seda vist visiitkaardi peale ei paneks. Mul pole kinnisvara, aga mul on kaks kõrgharidust ning doktorikraad on kolmandat aastat omandamisel.

Ma olen mõtteis muusik ning hinges rändur, meeles teadlik ja südames loov. Siiski teadvustan aja väärtust ning selle piiratust, prioritiseerimise tähtsust ning sellesse investeerimise tarkust. Ma usun, et see, millesse panustame oma aega, ka kasvab, õitseb ning kannab vilja. Olgu selleks siis materiaalsed, intellektuaalsed, spirituaalsed, globaalsed või humaansed väärtused. Kellel mis.

Teadlikud investeeringud ajas ja ruumis

Oma ettekandes toon ka teistsuguseid investeerimise võimalusi ning jagan oma kogemusi n-ö intresside väljavõtmisest.

*

Sandra Vabarna

Sandra on armastatud muusik, eesti torupillimängija, folkansamblite Ro:toro, Trad.Attack! ja Paabel liige.

Täisväärtusliku elu saladus

Kuidas elada veel õnnelikumalt ja täisväärtuslikumalt, kuidas nautida iga päeva nii, et samal ajal jõuad olla ema, naine, artist ja teha igapäevatöö ka ära?

*

Barbara Kärtner

Ma olen see piu-pau Barbs, kelle kohta öeldakse „Oh my God, kui palju energiat!“

Tegelikult tahaks vahest täitsa üksi aluspükste väel telekat vahtida ja popkorni süüa, voodis käed-jalad laiali meritähte teha ja vaikust nautida. Järgmisel hommikul jälle põrkan üles, nagu oleks hea suraka elektrit saanud, naeratan, silmad säramas, ja tahan maailmas midagi korda saata. Uus päev, uus energia!

Kuidas ma suhtesse investeerisin?

Tööst on mega siiber, vanu sõpru pole mitu kuud näinud, mehega on suhted nii jahedad, et jääkiht hakkab kergelt peale tulema. Aga Tallinna ööelu on kuum, noor elu tahab elamist ja uued inimesed mu ümber tunduvad ülilahedad.

Meri oli põlvini, kuni lõpuks oli kupli all kõik sassis ja udune ning olin väsinud.

Siis võtsin mehel käest kinni ja tegime midagi hullu.

*

Piret Špitsmeister

Olen ettevõtja, psühholoogiline nõustaja, beebikooli õpetaja, WildFit toitumisprogrammi nõustaja ning kolme lapse ema. Eelkõige olen aga naine, kes siiralt usub, et kõik on võimalik ning meie ise oleme oma elu arhitektid ja loojad.

Kas tema ei armasta mind või mina ei armasta ennast?

Kuidas leida julgust, et vaadata endale otsa ja tunnistada, et olen teinud vale valiku? Kui hing on vaba ja metsik, siis leiab see väljapääsu isegi 10 aastat kestnud õnnetust kooselust ja võib-olla õnnestub see õudusunenägu hoopis muinasjutuliseks unelmaks võluda. Vaid üks imerohi on puudu – enesearmastus.

*

Sirli Kalep

Minu esimene mälestus investeerimisest on ajast, mil ma olin 10-aastane. Võitsin lotoga tolle aja kohta päris suure summa ja osa sellest investeerisin nii-öelda kinnisvarasse, ostes kõige suurema Barbie unelmate kodu ning ülejäänud (loe: enamiku) rahast panin Maapanka, mis läks pankrotti. Sain hiljem küll midagi tagasi, kuid kaotus ja pettumus oli suur ning see emotsioon on siiani meeles.

Olen olemuselt pühenduja ja perfektsionist ning kuigi neid võib pidada positiivseteks omadusteks, siis pärast aastaid aina uusi ja uusi väljakutseid (sh just tööalaselt) vastu võttes ja neid ületades seisin ühel hetkel vastamisi nukra pildiga iseendast – mu nägu väliselt naeratas, aga sisemus värises ja põles … Ma olin toimeka elu kõrval läbipõlenud ja olnud selliselt juba pikemat aega, kuid olukorra tõsidusest aru saamine ja selle tunnistamine võttis aega.

Algas uus õppimine, mis viis mind põnevale teekonnale uue ja sügavama sõltumatuse suunas, millest räägin lähemalt konverentsil.

*

Reet Neemoja

Olen Reet Neemoja. Mind võib nimetada arengupartneriks või kui see ei ütle mitte midagi, siis psühholoog ja coach. Minu kogemustepagasis on üle 15 aasta liidrite ja organisatsioonide arengu toetamist personalijuhina, ettevõtte juhatuse liikmena ja välise konsultandina. Samuti rahvusvaheline töökogemus ettevõtluse arendamise valdkonnas Euroopa Liidu Komisjoni juures Kosovos ning protsessile orienteeritud terapeudi töökogemus USAs.

Sinu Edu Arhitektuur

Investeerimine minu jaoks on eelkõige tähendanud investeerimist iseenda arendamisse: olen selle nimel kolinud teisele poole maakera peaaegu kuueks aastaks õppima ja töötama, samuti on see tähendanud finantsiliselt ja elustiili osas ebastandardseid valikuid. Kui küsida, kas see investeering on ennast ära tasunud, siis vastan kindlalt „Jah, on!“. Olen näinud ja kogenud palju, mul on lähedasi sõpru maailma eri nurkades, tänu kellele tunnetan seda ümmargust kera, millel elame, oluliselt terviklikumana kui varem ning olen sisemiselt teadlikum, õnnelikum ja tasakaalukam kui kunagi varem. Rikkus maise vara mõttes ei ole olnud minu prioriteet. Mul on alati olnud piisavalt vahendeid mulle oluliste asjade jaoks ja ma pole vajanud luksust, sest eelistan elada tarbides seda, mida elu pakub, nii palju kui vajalik ja nii vähe kui võimalik. Eelmisel aastal tõstatus minu jaoks tervisesse investeerimise teema, sest keha lõi häirekella. Sain aru, et lisaks enesearendamisele emotsionaalses ja mentaalses plaanis pean rohkem tähelepanu pöörama ka oma füüsilisele kehale, ilma milleta pole võimalik siin maailmas eksisteerida. Tegin läbi sügava enesetervendamise teekonna, mille käigus õppisin oma keha täiesti uuel tasandil tundma. Sain aru, et mina vastutan oma tervise eest ja olen võimeline looma suuri muutusi, kui sellele keskendun.

Kuna hindan väga praktilisi tööriistu, sest need on mind enesearenguteekonnal palju aidanud, siis jagan sinuga sellel konverentsil samuti ühte tööriista, millest mul on palju abi olnud. See tööriist aitab konverentsipäeva jooksul tekkinud mõtetest olulisima välja sõeluda ning luua sellest lähtuvalt oma Edu Arhitektuur.

Korraldaja: Merit Raju

Minu mõtteist said alguse igasuvine Joogafestival ja Hingele Pai ajakiri, samuti mitmed elust inspireeritud raamatud. Mu ellu on põnevaid värve toonud joogaõpetajate koolitused ning hingamisterapeutide kursus ja õppimisse panustan jätkuvalt iga päev. Erialalt olen Hamburgi Ülikooli rahvusvahelise juhtimise magister. Mulle teevad kodus rõõmu seitsmeaastane poeg ja kolmevärviline kass. Konverentsil esitlen oma värsket raamatut “Sõltumatu naine. 5 sammu rahalise vabaduseni”.

OSTA OMA PILET SIIT