Kas sina tahaksid olla sõltumatu naine?

Teha seda, mis päriselt meeldib. Öelda seda, mida päriselt mõtled. Olla oma töökohal ja suhtes mitte selle pärast, et sa pead, vaid et sa päriselt tahad. Sul on oma rahakott ja eneseväärikus ja sa ei karda (enam) sõna “investeerimine”, sest see on midagi, mida sa ise ka teed. Loomulikult.

Kutsun sind Ülemiste Citysse (VÕI INTERNETTI!) ainulaadsele investeerimise ja täisväärtusliku elu konverentsile ainult naistele!

Teeme ka otseülekande ja saad salvestused, nii et igal juhul saad osaleda!

28.NOV 2020 kell 11-18 restoranis Dvigatel või Zoomis või salvestusena!

Kohapeale tulemine on vabatahtlik ja eraldi eelregistreerimisega mõned päevad enne konverentsi.

Programmist: pool konverentsi on investeerimisest ja pool suhetest ja harjumustest ja muudest sõltumatu naise teemadest. Kõik esinejad on väga-väga head ja inspiratsiooni saab kuhjaga!

Nopped programmist:

  • Esinejate hulgas on Naisinvestorite klubi eestvedaja Kristi Saare, kes räägib investeerimise võlust ja alustamise lihtsusest.
  • Armastatud muusik Sandra Vabarna inspireerib oma mõtteviisi ja elustiiliga.
  • Kaks erilist naist räägivad ka suhtesse investeerimisest ja üks naine läbipõlemise kogemusest ja tervisesse panustamisest.
  • Päeva võtab kokku kogenud psühholoog ja coach Reet Neemoja, et saaksid lisaks inspiratsioonile kaasa võtta uusi tutvusi ja praktilised sammud.
  • Piletiostjana saad ka raamatu “Sõltumatu naine”, mis aitab sulle kasvatada nii rahakoti kui tiivad – kõrgemalt lendamiseks ikka.

Kokku inspireerib sind 14 väga head esinejat – kõik naised!
Räägime nii rahast kui ka sellest, et asi pole ainult rahas.

Programm

10.30–11.00             Saabumine

11.00–11.20             Merit Raju Avasõnad: Asi pole ainult rahas

11.20–11.40            Kristi Saare Mida annab naistele investeerimine?

11.40–12.10            Finantsvabaduse paneel: Claire Pullinen, Kadi Toompere, Katrin Vilimaa-Otsing Miks ja kuidas meie alustasime investeerimisega? Millised on olnud õppetunnid? Milline on elu ja valikud rahaliselt vabana?

12.10–12.40            Nelli Janson Investeerimine väikeste summadega

12.40–13.10            Loore Martma Teadlikud investeeringud ajas ja ruumis

13.10–14.10             Lõuna           

14.10–14.40            Sandra Vabarna Täisväärtusliku elu saladus

14.40–15.00            Barbara Kärtner Kuidas ma suhtesse investeerisin?           

15.00–15.25            Piret Špitsmeister Kas tema ei armasta mind või mina ei armasta ennast?

15.25–15.45            Merit Raju Kuidas anda närvisüsteemile puhkust?

15.40-16.05            Sirutuspaus, maiustamise ja tualetipaus  

16.05-16.30. Kersti Niglas – Kui kirest saab unistuste amet

16.30–17.00            Taranika Tionna (inglise keeles)

17.00–17.50            Reet Neemoja Kujunda endale unistuste elu: Sinu Edu Arhitektuur

17.50–18.00            Lõpetamine

Programmis võib tulla muudatusi – aga ainult paremuse poole!

ESINEJAD:

Nelli Janson

Julgen ennast nimetada kahel jalal ringi kõndivaks näiteks selle kohta, et mitte kunagi pole hilja millegi uuega alustamiseks. Olen oma elus pidanud nii peakoka ametit kui ka autorendi äris tegutsenud ning aktsiate ja investeerimise juurde jõudsin alles peale eelpool nimetatud rännakuid. Investeerimisega alustamiseks pole kunagi liiga hilja ja oluline pole ka see, mis ameti või valdkonna esindaja olla. Praegu töötan LHV-s USA aktsiaturgude maaklerina ja seda juba peaaegu 10 aastat.

Investeerimine väikeste summadega

Alustaval investoril on enamasti kaks probleemi – puudu on nii suurtest summadest kui ka ajast. Võtame vaatluse alla just need probleemid. Milliseid instrumente valida kui investeeritavad summad ei ole suured? Kas üldse on mõtet väikeste summade investeerimisega vaeva näha? Mis on alustava investor peamised vead? Mis on erinevate toodete plussid ja miinused? Lisaks vaatame üle peamised infokanalid, millega iga investor peaks kursis olema.

*

Loore Martma

Minu nimi on Loore Martma. Mul ei ole visiitkaarti, kuna mu mitmekülgne taust ei lubaks seda vaid ühe sõnaga piiritleda. Lavastaja? Ettevõtja? Doktorant? Coach või koolitaja? Ja ma olen ka 35-aastane kihlatud Eesti naine, ent seda vist visiitkaardi peale ei paneks. Mul pole kinnisvara, aga mul on kaks kõrgharidust ning kõrgeim neist on aastat omandamisel.

Ma olen mõtteis muusik ning hinges rändur, meeles teadlik ja südames loov. Siiski teadvustan aja väärtust ning selle piiratust, prioritiseerimise tähtsust ning sellesse investeerimise tarkust. Ma usun, et see, millesse panustame oma aega, ka kasvab, õitseb ning kannab vilja. Olgu selleks siis materiaalsed, intellektuaalsed, spirituaalsed, globaalsed või humaansed väärtused. Kellel mis.

Teadlikud investeeringud ajas ja ruumis

Oma ettekandes toon ka teistsuguseid investeerimise võimalusi ning jagan oma kogemusi n-ö intresside väljavõtmisest.

*

Sandra Vabarna

Sandra on armastatud muusik, eesti torupillimängija, folkansamblites Ro:toro ja Trad.Attack! kus ta on ühtlasi manager.

Täisväärtusliku elu saladus

Kuidas elada veel õnnelikumalt ja täisväärtuslikumalt, kuidas nautida iga päeva nii, et samal ajal jõuad olla ema, naine, artist ja teha igapäevatöö ka ära?

*

Barbara Kärtner

Ma olen see piu-pau Barbs, kelle kohta öeldakse „Oh my God, kui palju energiat!“

Tegelikult tahaks vahest täitsa üksi aluspükste väel telekat vahtida ja popkorni süüa, voodis käed-jalad laiali meritähte teha ja vaikust nautida. Järgmisel hommikul jälle põrkan üles, nagu oleks hea suraka elektrit saanud, naeratan, silmad säramas, ja tahan maailmas midagi korda saata. Uus päev, uus energia!

Kuidas ma suhtesse investeerisin?

Tööst on mega siiber, vanu sõpru pole mitu kuud näinud, mehega on suhted nii jahedad, et jääkiht hakkab kergelt peale tulema. Aga Tallinna ööelu on kuum, noor elu tahab elamist ja uued inimesed mu ümber tunduvad ülilahedad.

Meri oli põlvini, kuni lõpuks oli kupli all kõik sassis ja udune ning olin väsinud.

Siis võtsin mehel käest kinni ja tegime midagi hullu.

*

Piret Špitsmeister

Olen ettevõtja, psühholoogiline nõustaja, beebikooli õpetaja, WildFit toitumisprogrammi nõustaja ning kolme lapse ema. Eelkõige olen aga naine, kes siiralt usub, et kõik on võimalik ning meie ise oleme oma elu arhitektid ja loojad.

Kas tema ei armasta mind või mina ei armasta ennast?

Kuidas leida julgust, et vaadata endale otsa ja tunnistada, et olen teinud vale valiku? Kui hing on vaba ja metsik, siis leiab see väljapääsu isegi 10 aastat kestnud õnnetust kooselust ja võib-olla õnnestub see õudusunenägu hoopis muinasjutuliseks unelmaks võluda. Vaid üks imerohi on puudu – enesearmastus.

*

Katrin Vilimaa-Otsing

Mul on 3 ettevõtet: 1 korterite väljaüürimiseks, 1 turundusteenuse pakkumiseks ja kolmas lastele kogumiseks ja nende õpetamiseks. Igapäevaselt keskendun ettevõtlusele ja täpsemalt digimeediale ning online turundusele, mille tehnilist poolt on tugevalt toetanud mu õpingud Tartu Ülikoolis informaatika alal.

Palgatööst vaba olen olnud üle 4 aasta ja kogemust turunduses 10 aastat, mille sisse on jäänud töö nii meedia- kui ka loovagentuurides. Olen teinud koostööd suurte, väikeste, kohalike ja rahvusvaheliste klientidega ning jumaldan seda tööd just selle mitmekesisuse ja tiheda muutumise tõttu.

Kinnisvarasse olen investeerinud alates 2013. aastast – rendin ettevõtte alt hetkel välja 4 pinda ja loodan seda numbrit aina kasvatada. Lõin kunagi mõttekaaslaste koondamiseks ka FB Grupi Investeerimine Kinnisvarasse. Koos Annaga haldame korterite üürimise gruppe, millest suurim on juba üle 70 000 liikme (Korterite üürimine (MAAKLERITETA!)).

Tulevikus tahan olla turunduses nii kõva, et mind kutsutaks üle maailma konverentsidele esinema ja saaksin täita ühe oma elu eesmärgi – külastada igat maailma riiki vähemalt korra! Teiseks sooviksin luua mõnda mõisa või juugendvillasse oma koolitus- ja puhkekeskuse, millel on võlvitud lagedega veinikelder, kuhu oma reisidelt ägedaid veine kokku koguda ja siis lisaks koolitustele ka eksklusiivsed degusteerimisõhtuid korraldada.

*

Reet Neemoja

Olen Reet Neemoja. Mind võib nimetada arengupartneriks või kui see ei ütle mitte midagi, siis psühholoog ja coach. Minu kogemustepagasis on üle 15 aasta liidrite ja organisatsioonide arengu toetamist personalijuhina, ettevõtte juhatuse liikmena ja välise konsultandina. Samuti rahvusvaheline töökogemus ettevõtluse arendamise valdkonnas Euroopa Liidu Komisjoni juures Kosovos ning protsessile orienteeritud terapeudi töökogemus USAs.

Sinu Edu Arhitektuur

Investeerimine minu jaoks on eelkõige tähendanud investeerimist iseenda arendamisse: olen selle nimel kolinud teisele poole maakera peaaegu kuueks aastaks õppima ja töötama, samuti on see tähendanud finantsiliselt ja elustiili osas ebastandardseid valikuid. Kui küsida, kas see investeering on ennast ära tasunud, siis vastan kindlalt „Jah, on!“. Olen näinud ja kogenud palju, mul on lähedasi sõpru maailma eri nurkades, tänu kellele tunnetan seda ümmargust kera, millel elame, oluliselt terviklikumana kui varem ning olen sisemiselt teadlikum, õnnelikum ja tasakaalukam kui kunagi varem. Rikkus maise vara mõttes ei ole olnud minu prioriteet. Mul on alati olnud piisavalt vahendeid mulle oluliste asjade jaoks ja ma pole vajanud luksust, sest eelistan elada tarbides seda, mida elu pakub, nii palju kui vajalik ja nii vähe kui võimalik. Eelmisel aastal tõstatus minu jaoks tervisesse investeerimise teema, sest keha lõi häirekella. Sain aru, et lisaks enesearendamisele emotsionaalses ja mentaalses plaanis pean rohkem tähelepanu pöörama ka oma füüsilisele kehale, ilma milleta pole võimalik siin maailmas eksisteerida. Tegin läbi sügava enesetervendamise teekonna, mille käigus õppisin oma keha täiesti uuel tasandil tundma. Sain aru, et mina vastutan oma tervise eest ja olen võimeline looma suuri muutusi, kui sellele keskendun.

Kuna hindan väga praktilisi tööriistu, sest need on mind enesearenguteekonnal palju aidanud, siis jagan sinuga sellel konverentsil samuti ühte tööriista, millest mul on palju abi olnud. See tööriist aitab konverentsipäeva jooksul tekkinud mõtetest olulisima välja sõeluda ning luua sellest lähtuvalt oma Edu Arhitektuur.

Korraldaja: Merit Raju

Minu mõtteist said alguse igasuvine Joogafestival ja Hingele Pai ajakiri, samuti mitmed elust inspireeritud raamatud. Mu ellu on põnevaid värve toonud joogaõpetajate koolitused ning hingamisterapeutide kursus ja õppimisse panustan jätkuvalt iga päev. Erialalt olen Hamburgi Ülikooli rahvusvahelise juhtimise magister. Mulle teevad kodus rõõmu seitsmeaastane poeg ja kolmevärviline kass. Konverentsil esitlen oma värsket raamatut “Sõltumatu naine. 5 sammu rahalise vabaduseni”.

OSTA OMA PILET SIIT