Emotsionaalseid kriise tuleb. No midagi ei ole teha – juhtub selliseid olukordi, mis toob energiaid esile. Ja mitte ainult loovaid energiaid!

Siis esialgu läheb eksole kõik meelest, mida me juba oskame – hingamine ja mõtlemine ja kõik see värk.

Kas peab endale hädaabi paketi meeldetuletuse rahakotti panema?

 1. karju ja nuta kui tahad – kõige parem koht selleks on oma auto või tühi maja! Korteris, metsas ja tänaval tuleb leida võimalusi lihtsalt nutu tihkumiseks. Loodan, et sul on salvrätte.
 2. nüüd aitab haletsemisest! Anna mõttes kõik oma mured ja vaevad Suure Armastuse kätesse. Ma ei tea, kuidas see täpselt käib, aga kuidagi ma seda vahel ikka teen. Lihtsalt anna ära ja sa tunned kergendust!
 3. tantsi metsikult – nii, nagu keegi ei vaataks. Seda saab teha igal pool, aga kui tahad olla kindel, et keegi ei näe, siis WCs või vannitoas. Kui oled autos, siis tõsta käed üles ja raputa käsi ja keha ja kõike, mida saad, hästi intensiivselt
 4. tuleta meelde, et “ma olen kaitstud ja toetatud”, sest just see on esimene asi, mis läheb kriisiolukorras meelest ära! Usu seda hardalt, sest see on tõsi!
 5. hinga rahulikult ja sügavalt lahtise suuga või läbi vasaku ninasõõrme
 6. tee endale reikit st pane käed rinnakule või südamekeskusele, silmad kinni ja hinga rahulikult
 7. hinga veel rahulikult ja sügavalt, ole tänulik ja mõtle, mida see situatsioon sulle õpetab
 8. kirjuta päevikut (kirjelda olukorda ja süüdista, palju tahad! Ja kindlasti vasta küsimustele mida ma tunnen? ja mida mina tahan? ja mida ma õppisin?)
 9. tee EFTd ehk koputamist või mingi teemakohane meditatsioon ja mitte kõige lühem võimalik. Kui ei oska ja paigal ei saa püsida, siis käi jala st jaluta või sörgi – soojalt riidesse, et ei tekiks mingit stressi. Või kiigu. Suvel on rannas kiiged ja õhtuti on laste mänguplatside kiiged vabad!
 10. joo meega teed või kasvõi lihtsalt vett ja tee vahuga (jala)vanni, hiljemalt nüüd pane küünal põlema
 11. mine magama või helista sõbrale – oleneb mis kell on ja mis värk on. Ära ennast jälle üles küta. Kui kütad, siis mine tagasi 1. sammu juurde.

Jäta kommentaar

Sinu e-posti aadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga