Merit Raju uuest raamatust “Sõltumatu naine. 5 sammu rahalise vabaduseni” leiab emotsionaalseid isiklikke lugusid ja ka komistuskive ning oma nahal läbi proovitud soovitusi.

Aus ja inspireeriv raamat räägib, kuidas saada sõltumatuks naiseks.

Alguses emotsionaalselt ja pisitasa üha enam materiaalselt ka. Ja lõpuks on see investeerimisraamat sellest, et asi pole ainult rahas.

5 soovitust, kuidas teha oma rahaasjad korda:

1. Vabane tarbimislaenudest.

Maksa tagasi krediitkaardi võlg ja tarbimislaenud niipea, kui vähegi saad. Võta võlad ette intressi suuruse järjekorras ja ole leidlik, kuidas hoida kokku või teenida lisa, et saaksid need võimalikult lühikese ajaga tagasi maksta.

2. Võta vastutus ainult enda eest, ära laena raha sõpradele ega käenda laene.

Naistele on olulised suhted ja me oleme usaldavad. Vahel ostame isegi oma meestele suuri asju, kui mees parasjagu ise ei saa, ja meil on keeruline ostust või käendamisest ära öelda.

3. Kulutamise eel mõtle, kas tahad seda või vajad seda.

Mida sa sellest ostust saad? Mis saab pärast, kui selle asja eluiga sinu juures on lõppenud? Muidugi peab elus rõõmu ka olema ja seda saab teatud määral ka osta, aga kui sul pole veel sääste, siis on ühest küljest püksirihma pingutamise aeg ja teisest küljest lisasissetulekute aeg.

4. Hakka säästma.

Pane end moraalselt valmis, et sa hakkad edaspidi säästma – kui sa seda veel ei tee.

5. Pane kirja oma unistused ja hinda neid ka rahalises valguses.

Unistuste täitmiseks vajamineva summa ja praeguse reaalsuse võimaluste vahe võib olla päris suur, aga vähemasti sa tead, kuhupoole sa liikumas oled.


Tahad “Sõltumatu naine” näidispeatükki ja sisukorda tasuta lugeda?

Spämmivaba. Ainult lõputud paid.


Jäta kommentaar

Sinu e-posti aadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga