Esimese külmpressi oliiviõli 3L

Ehe esimese külmpressi oliiviõli Kreeka väiketalunikelt Kalamata maakonnast Messiniast, mis on üks maailma tuntumaid oliivikasvatuspiirkondi.

Kirjeldus

Kalamatas kasvanud oliivide õli on kaubamärk, mille puhul noogutatakse tunnustavalt ja öeldakse: mmmm!

Villitud 3-liitrisesse metallkanistrisse. Kõige värskem press on meil alati laos (pressitud ja villitud jaanuaris 2024, parim enne kuni 15.07.2025). Praegu on siin kuvatav hind koos saatekuluga, nii et tasudes midagi enam juurde ei tule.

Jah, külmpressitud oliiviõli võib kuumutada! Aasta alguses antioksüdantidest pungil õli võib kuumutada isegi kuni 270 kraadi (ehk ka friteerimiseks), aasta teises pooles umbes 230 ringis ehk ahjuroogadele. Pannil jälgi, et õli ei läheks suitsema. Kui see juhtub, puhasta pann ja proovi leebemal tulel uuesti.

2023 on loodusõnnetuste tõttu oliiviõli kriis Lõuna-Euroopas ja nõudlus on oluliselt suurem kui võimalus kvaliteetset oliiviõli pakkuda. Nii on nüüd paraku kõrgem ka meie Kalamata koduistanduste oliiviõli hind.

“Oliiviõli hind on selle põhilises tootmisriigis Hispaanias tõusnud kõrgemale kui kunagi varem, kliimakriisist tingitud põudade tulemusel on saak olnud viimasel ajal nii väike, et tänavu võib oliiviõli lihtsalt otsa saada. Loe pikemalt Äripäevast.”

Kvaliteetne oliiviõli on tervislik:

  • Esimese külmpressi ehk ekstra neitsi oliiviõlis on palju kasulikke aineid, mis teevad temast võitluskaaslase haiguste ja halva kolesterooli vastu. Soovituslik tarbimiskogus päevas on 3 spl.
  • Oliiviõli toob suurepäraselt esile temaga koos kasutatavate toiduainete maitsed.
  • E-vitamiin toidab nahka ja sütitab sensuaalsust.
  • Kvaliteetset õli nautides tunned end Kreeka armastusjumalanna Aphroditena, kelle käsutuses on pudel imerohuga, kus peitub nooruse ja ilu saladus. Tänapäeval nimetatakse seda E- ja K- vitamiiniks, sinu kehale lihtsalt omastuvateks mono- ja polüküllastumata rasvhapeteks ning palmitiin- ja steariinhappe koosluseks. Need koostisosad teevad õlist võitluskaaslase südamehaiguste, halva kolesterooli, vähi, diabeedi, astma, vererõhu ja liigestepõletiku vastu.
  • Väärt nõu joogafilosoofiast: naised peaksid iga päev võtma 2 spl sellist õli, mis koosneb võrdsetes osades oliiviõlist, mandliõlist ja seesamiõlist. Lisaks oleks tarvis süüa 2 spl värskelt jahvatatud linaseemneid või külmkapis hoitud linaseemneõli.

Millises õlis on kõiki neid koostisosi kõige rohkem? Esimese külmpressi õlis, sest seda on kõige vähem töödeldud ja seetõttu sisaldab kõige vähem küllastunud rasvhappeid ning enim väärtuslikku.

Miks koduistanduse õli? Kodus valmivatel asjadel on eriline maitse, sest nende tegemisse on lisatud hoolt, armastust ja soovi, et tulemus oleks igati tervislik. Kodus valmivad asjad on unikaalsed, sest nagu ei ole olemas kahte täpselt ühtemoodi kerkinud koduleiba, ei ole olemas ka oliivipuid, mis annaksid igal aastal täpselt sama maitsega õli.

Kodus valmivate asjade jaoks kasvatatakse puhast toodangut – puud, mis saaki annavad, on mürgivabad. Kodus valmivatel väärt asjadel on omadus jõuda ka teistesse kodudesse, kus neid oodatakse ja hinnatakse. Nüüd jõuab see õli Lõuna-Kreeka kodust Eesti koju.

Luba endal temasse armuda.

  • Päritolu: väikesed pereistandused Kalamata piirkonnas, Kreekas.
  • Koroneiki oliivisort
  • Madal happesus (max 0,5%)
  • Oliivid on kasvanud ja töödeldud puhtas keskkonnas.
  • See oliiviõli sobib ka kuumutamisekskuni 270 kraadi aasta alguses ja kuni 230 kraadi aasta teises pooles.

3-liitrine metallkanister

Kui soovid ise oliiviõlile Kadriorgu järele minna ja seal tasuda, siis võta ühendust taidus@ejkl.ee või tel 55602831 või 56906730

89.00 

-1+

Lisa korvi