Kahe nädala pärast toimub Tartus esimest korda inspiratsioonifestival. Joogafestivalide peakorraldaja, kirjanik ja elustiilidisainer Merit Raju hakkab pärast 11 aastat festivalide korraldamist organiseerima inspiratsioonifestivale. 

“See on festival, mis on ehe ja siiras, selles on sõnalist osa ja liikumist, showelemente, loovust ja muusikat. See on nagu etendus, atmosfäär, elamus ja kogemus korraga,” selgitab Raju.

Joogafestivalid on toimunud 2012. aastast kaheksa korda Haapsalus, kolm korda Tallinnas ja kaks korda koostööprojektina enesearengufestivali nime all, mida nüüd teevad teised korraldajad teises kohas.

Nüüd on muutunud visioon festivalist, kus tuleb lisaks enesearenguteemadele rohkem liikumist ja showelemente ehk elamusi kõigile meeltele. 

Tuntumad esinejad 22. juuli inspiratsioonifestivalil on Silver Sepp, Valdur Mikita, Peep Vain, Liina Pulges ja Kati Torim, Timo Porval, Rain Tunger ja Kaisi Kask, Johann ja Rachel Urb, Liisi Kirch jt, kes räägivad oma inspireerivad lood, kuidas elada veel elusamat elu.

Selleks, et festival oleks nauditav ka kehale, tehakse vahepeal tantsu-, jooga- ja naerupause enam kui 20 esinejalt.

Festivali korraldavad lisaks Rajule tema abikaasa slackline maailmameister ja akrobaatiliste õhu- ja tuleshowde lavastaja Tauri Vahesaar. “Sõnaliste ja liikumist sisaldavate programmipunktide vahele tulevad lisaks inspiratsioonisutsud ja üllatused, mida muidugi ei saa ette ära öelda. Aga lähtume sellest, et need on igale meelele ja eelkõige visuaalsed,” lisab Vahesaar.  “Juba eelmisel suvel tegime Tartu seikluspargis ühiselt õhuartistika lavastuse projekti “Vabaduse lind”. Pargis on tänu suurtele puudele ja reljeefsele maastikule rohkelt võimalusi õhuartistika ja visuaalsete üllatuste ja elamuste jaoks, samuti on kaetud lasteprogrammi aktiivne osa. Inspiratsioonifestivali iseloom ongi mitte vabaõhukonverents, vaid elamus ja atmosfäär – ja seda kogu perele,” täpsustab ta. 

“See on nagu sundimatu vabaõhukonverents, suurejooneline meelelahutus, liikumispauside sünergia, inspiratsiooni särin, ehe elamus ja elurõõmu pahvak kokku,” räägib Raju. 

“360 kraadi ümber iseenda, maas ja kõrgustes leiad sel päeval Tartu seikluspargis enesearengut ja avardumist kõigile meeltele,” lisab Vahesaar.  

Festival toimub 22. juulil Tartu seikluspargis hommikust hilisõhtuni.

Programmis on neli põhiteemat: suhted, heaolu, eneseteostus ja harjumused.

Õhtuses meelelahutusprogrammis on ühe eestlaste lemmiku Silver Sepa huvitav muusika elust enesest ning tantsurännak tuntud ettevõtja ja raadiosaate Progressioon juhi DJ Rain Tungeri muusikavalikuga. Õhtu nael on Tauri Vahesaare maailmarekord ja õhuakrobaatika show tulega.

Inspiratsioonifestival on sobib kõigile, kes tahavad elada täisväärtuslikku elu, kogeda elamusi kõikide meeltega ja tunda rõõmu liikumisest. Inspiratsioonifestivalil saab luua kontakte teiste sarnaselt mõtlevate inimestega ja kohale võib tulla kogu perega, et koguda inspiratsiooni, motivatsiooni ja uusi teadmisi. 

“Sellelt festivalilt saab kogemuse, mis talletub rakkudesse ja on sealt alati kättesaadav ega kao nagu pabermärkmetega võib juhtuda,” lisab Raju. 

Jäta kommentaar

Sinu e-posti aadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga