TEKST MERIT RAJU
FOTOD KRISTIN HANSEN
MODELL NEIDI KOMPUS

Magamine on üks olulisemaid protsesse meie elus ja selle juures on mõned rusikareeglid ja mõned huvitavad alternatiivid. Kord Ungari vabaõhumuuseumis käies sain teada, et meie hõimurahvas magas vanasti istukil tillukestes voodites, paks padjakuhi selja taga toeks. Kombed ja eelistused on erinevad. Mida võiks aga anda soojadel valgetel suveöödel alasti magamine?

Lihtsus

Mis saab olla veel lihtsam ja loomulikum, kui aadama- ja eevaülikonnas põhku pugeda? Sul pole vaja midagi osta, omada ega vahetada – lups ja linade vahele. Ja kas teadsid, et jahedamas magamine (alla 21 kraadi) ja alasti magades langev kehatemperatuur une ajal aitab toota kasvuhormooni, mis muuhulgas aitab hoida meid noorena? Alasti magamine aitab hoida kehatemperatuuri madalamal – see aitab kehal kõige paremini une ajal reguleerida stressihormooni kortisooli taset.

Armastus

Kui sinu ja iseenda vahel, sinu käte ja ihu vahel pole riideid, puudutad sa end magades teadlikult või alateadlikult. Sa õpid end ja oma keha rohkem omaks võtma, armastama, hoidma, iseendaga kontaktis olema. Ja sellest tõuseb ainult head: paremad suhted enda ja teistega, emotsionaalse söömise ja muude kompensatsioonide väiksem roll ja vähem sõltuvust välisest tunnustusest. Puhas armastus!

Lähedus

Kui sul on kaisukaaslane, tunned tema keha ja tema sind – see tekitab heaolu- ja lähedushormooni oksütotsiini. Sul on mõnus ja nii olete ka lähedasemad ning rohkem valmis kontaktiks oma kaasaga igal tasandil – nii füüsiliselt kui ka emotsionaalselt.

Puhkus

Alasti magamine mõjub riietega magamisest veelgi stressimaandavamalt ja parandab isegi unehormooni melatoniini tootmist. Pole öösärki, mis läheks krussi või puntrasse. Pidžaamapükse, mis kerivad ennast üles. Nüüd veel kimp rahustavaid ravimtaimi padja alla, kardinad ette ja sääsevõrk lakke – nii saabub sügav ja kosutav suveöö uni.

Vabadus

Alasti olles oleme me vabad kõigest. Staatusest. Tiitlitest. Näivusest. Püüdmistest. Lihtsalt porgandpaljalt jahedate linade vahel selili. Mugav. Pehme. Rahul.

Jäta kommentaar

Sinu e-posti aadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga