Oma raamatus Püha armastus mainin põgusalt erinevat tüüpi suhteid. Mõtlesin neile lähemalt pärast raamatu trükki minekut ja kirjutan siin lahti. 

Tegelikult ei ole need üksnes suhete tüübid, vaid võivad olla sama suhte eri tasandid. Võid siseneda suhtesse ükskõik mis tasandilt ja jõuda välja ükskõik millisele tasandile. Ideaalis muidugi harmoonilisema kooseksisteerimiseni ja kui on selline valmisolek, siis ka valguspaarina koosloomiseni. 

1. käivitajad-ärritajad suhe

Paarisuhe on jämedalt võttes üheskoos iseendaks kasvamise protsess. Sellises suhtes toimub see läbi valu, läbi üksteise haavadele astumise, ja seda tavaliselt korduvalt. Peagi saavad selle suhte osapoolte tegudest, sõnadest, miimikast või millest iganes päästikud, mis hakkavad automaatselt uuesti ja uuesti samadele emotsionaalsete protsesside ringidele meelitama. Ja nii hakkab negatiivseid kogemusi kuhjuma. Enam pole tegemist vanade valude üles kergitamisega, vaid selle suhte haavade tekitamisega.  

Oluline on juba esimene kord haiget saades mõista, millest see tuleb, ja lahendada kohapeal. Või vana trauma  aktiveerudes võtta appi ka terapeut. Ärritajad-käivitajad seda ei oska näha ega teha. 

Ja see pole paha pärast – lihtsalt selline kipub olema suhtlemise meeleseisund ja suhte faas, millesse lihtsalt jäädakse liiga pikalt, sest pole oskust sellest järgmisele tasemele astuda ja mõeldakse järgmisest suhtest, järgmisest partnerist, kellega ei peaks nii palju valu kogema. Tavaliselt vajab valusa suhte täiesti uuele tasemele viimine teraapiat ja omavahelist suhtlemist. Väga palju suhtlemist. Ja ainult siis on võimalik ilma partnerit vahetamata jõuda järgmisele tasemele, järgmise kvaliteediga suhtesse. 

2. koos kulgejate suhe

Koos kulgejad on lahti hammustanud aju meeleseisundite toimimise ja suudavad häkkida ennast ja suhet harmooniasse kõige erinevamates olukordades. Nad ei takerdu negatiivsesse, vaid libisevad sellest üle ja kaevavad end sellest koos läbi. Suudavad suhelda siiralt ja konstruktiivselt. Ütlevad stop kui vaja ja tulevad rahuseisundisse enne kui edasi suhtlevad. Selles suhtes ei kulu negatiivsele palju energiat ja seda jääb piisavalt muudele tegemistele. 

Ka see võib olla vaid etapp ja siis avastatakse, et tahetakse ka ühiselt luua ja koos maailma paremaks muuta. 

3. valguspaaride suhe

Hingesugulaste suhe on harmooniline ja teised ütlevad selle kohta “match made in heaven”. Sünkroonsus ja ühendus, palju armastust ja emoaatilist mõistmist paistab kaugele. 

Kuna negatiive energia neutraliseeritakse ja maandatakse sellises harmoonia poole püüdlevas suhtes kiiresti ära, jääb suhtes energiat nii palju üle loovuseks ja teiste inspireerimiseks. Nii et koosloomine ja inspireerimine või mistahes moel maailma paremaks paigaks muutmine juhtub loomulikul moel ja need paarid suudavad jätta endast jälje. See jälg teebki nendest valguspaari. 

Ükski nendest suhtevariantidest siiski ei garanteeri paarina igaveseks kokku jäämist, aga võib seda tähendada. Koos või lahus on pigem seotud paari isikliku otsusega, igaühe sisetunde ja südame järgi toimetamisega ja kõige parem on kui neid otsuseid tehaksegi sellelt baasilt, mitte stressirohkes sundolukorras nagu käivitajate-ärritajate suhtes/suhtefaasis võib juhtuda.

Vaata siit 14. veebruari töötoa kohta “Õnnelik paarisuhe”

https://fienta.com/et/onnelik-paarisuhe-2

Foto: Ragnar Peets


Jäta kommentaar

Sinu e-posti aadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga