Mõtlesin seekord mõtteaineks jagada, kust meie viimasel ajal oleme inspiratsiooni leidnud. 

1. Inspireerivad raamatud 
Kõige lihtsam ja kiirem viis saada inspiratsiooni on ekraani vahendusel, aga mulle on väga olulised ka raamatud.
Täna töötasin raamatukogus läbi “Teekond soovitud armastuseni”. Oleme audiona pooleldi ära kuulanud raamatu “You are the placebo”, mis räägib mõtlemise ülivõimsast mõjust kehale ja oleme olnud väga inspireeritud.Lugesime teineteisele ette “Söö, palveta, armasta” järgse “Abielutõotuse”, mis räägib abielust läbi aegade ja hirmudest, mis võivad enne seda vastutusrikast sammu üles kerkida. Ameerikalikku mõtteviisi oli huvitav kõrvutada oma uskumustega sellisest pühast liidust.

2. Keskendumine ja eneseareng
Teeme enese väärtustamise kahekuulist protsessi, mille käigus kombineerime eeterlikke õlisid, hiina meditsiini ja päeviku pidamist. Esimese nädala teema oli müra vaigistamine.
Müra on igas suunas sahmimine ja ka mõttemüra, mis takistab oma sihtide poole liikumist. Ennast vähendavad mõtted-uskumused ja enese liigne killustamine. Ja müra vähendamise nädala lõpus märkasin rõõmuga, et olin jõudsalt keskendunud järgmise raamatu kirjutamisele. See tuleb muidugi armastusest 🙂
Taipasime viimasel ajal, et soovime julgemalt jagada teadmisi paarisuhtest ja ise muidugi samal ajal edasi õppida. Filmisime paar nädalat tagasi paarkümmend klippi oma nippide ja mõtetega ja pole veel neid kusagil avaldanud. 

3. Kodune loodus
Oma väikeses naturaalses kodus elame juba neli kuud ja meil on soe vesi ja vannituba olnud kaks kuud. Maal on väga mõnus elada, päikesetõusudest ja loojangutest oma erinevatest akendest osa saada, iga päev metsas jalutada ja oma aias kitse näha. Oleme saanud juba kolmel korral natuke vahtramahla, mis tundub nagu taevalik nektar.

4. Uued maitsed
Viimase kuu jooksul oleme söönud rohkem suppi erinevate köögiviljadega nagu rooskapsas ja juurseller ja avastanud wasabi maitseainesegu. Kui lihtne on valmistada üks maitsev supp ja mis kõige olulisem – laps sööb seda meiega koos – kui muidu pidime talle alati eraldi toidu tegema. Milline kergendus!

5. Inspireerib ka uute alade proovimine ja enese proovile panemine uutes valdkondades
Minu jaoks on need viimase aasta jooksul olnud slackline ja postitants, aga ka paar reaalset tantsuesinemist Tauriga ja muidugi Inspiratsioonifestivali koosloomine.

6. Uued kogemused 
Näiteks minu enda joogastiili elamus meie kodus, muusika, lõhnade ja elavate tulukestega.
Järgmine sukeldumine sügavasse rahusse ehk slow flow ehk üminajooga tund on kavas 8. aprillil. Vaata siit.

7. Alati inspireerib ka reisimine
Kõik viimase kümne aasta välisreisid on mul olnud seotud koolitustel osalemisega, viimati käisin suvel Budapestis. Tänapäeval on muidugi suurepärane võimalus osaleda Zoomi kaudu. Nii saan näiteks järgmisel nädalal kogeda USAs toimuvat koolitust ilma ja kõik lennujaama-ebamugavused vahele jätta.
Aga Eestis reisime me soojal ajal väga palju, isegi kui need on vaid väikesed loodustripid – näiteks eilse päikesega käisime Treppojal veesulinas astangujõekest imetlemas.

8. Enda ja teiste elu on alati inspiratsioon
Eelmisel nädalal käis meil külas Kristi Tammoja oma savikuubikutega, nii et tunnetasime ja voolisime temaga savi ja jutustasime. Kristi tuleb ka meie Inspiratsioonifestivalile, seekord lasteprogrammi, aga võimalik, et idaneb muidki mõtteid.

9. Mõnikord inspireerib kellegi spontaansus, enamasti aga kellegi püsivus ja järjekindlus. 
Eile käisime vaatamas filmi “Vetelkõndija” Kristiina Ehinist, hõrk ja graatsiline nagu ta isegi. Režissöör Anu Aun tegi seda filmi kümmekond aastat! 

Ja sellest kõigest loobki end oma elu ja oma looming!

P.S Inspiratsioonifestivali Hooandja kingipakette vaata siit

Jäta kommentaar

Sinu e-posti aadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga