Teadlikus suhtes voolab armastus vabalt. 
Seal väljendatakse kõike, aga valitakse sõnu ja tooni. 
Seal valitseb avatus, mõistmine, harmoonia ja teineteise toetamine.

Teadlik paarisuhe on selline, kus sa saad olla see, kes sa oled.
Kaitsekilpideta. Maskideta. Peidetud agendadeta.
Ilma et teine võtaks sind kritiseerida, süüdistusi puistaks või rünnakuna tajuks.
Ja tänu sellele saame avalduda oma täies potentsiaalis, loovuses, ilus ja naudingus ning olla paremad igas muuski elurollis, olgu see tööl või lapsevanemana. Ja oma kaasaga koos kasvada, areneda ja lihtsalt nautida.

Teadlik paarisuhe on emotsionaalselt turvaline. Selline, kus miski pole tabu, miski pole liiga isiklik, kõik on päevavalgele toodud, läbipaistev ja usaldav.

Teadliku suhte vastand on ebateadlik, automaatne. See algab läbi tunnetamata partnerivalikust ja sisaldab ebateadlikku suhtlemist. See aga võib välja viia võimuvõtluse, arusaamatute pingete või enesesse tõmbumiseni.

Teadlikkusega, miks üldse koos ollakse ning heade eneseväljendus-, kuulamis- ja analüüsioskustega on võimalik iga suhe muuta rahuldust pakkuvamaks.Teadlik paarisuhe põhineb teineteisele pühendumisel. Seal hoitakse harmooniat ja armastus kasvab selles usalduse, mõistmise ja hoolivuse õhkkonnas. See aga eeldab väga palju tööd iseendaga, eneseteadlikkust ja hirmudest ja piinlikkustundest üle astumist, haavatav olemist. Usalduses ja armastuses. Teadmises, et isegi läbi raskuste ja valude hoiame teineteist.

Teadlikus paarisuhtes on lihtne koos ja üksi oma emotsioone, hirme, piiravaid veendumusi, ebakindlust ja käitumist lahti mõtestada ja läbi töötada. Nii saab tervendada hingehaavu teineteise hoituses – isegi kui see on vaid aja ja ruumi andmine teisele -, et siis teadlikuma ja terviklikumana edasi õitseda.

Ja jõuda suhteni, mida võib nimetada pühaks.

Emba oma kalleid ja tunneta, kuidas lõdvestud paari hingetõmbega.

Vaata teadliku suhte teemalise vebinari kohta siit
Kohtumiseni!

Jäta kommentaar

Sinu e-posti aadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga