Mis sa arvad, miks on just naistele eriti oluline oma sissetulek ja rahaline puhver? Mõtle nende nelja fakti peale:

  1. 40ndates või enne emaks saamist on Eesti naistel tüüpiliselt sissetuleku kõrghetk, samas kui Kesk-Euroopas on see alles vahetult enne pensionile jäämist.
  2. Naiste tööaastad on lühemad, kui nad vahepeal valivad olla lastega kodus. Lisaks algavad tööaastad tüüpiliselt hiljem, sest Eestis on maailma kõrgeim kõrghariduse sooline lõhe naiste kasuks.
  3. Naised hoolitsevad tõenäolisemalt laste või haige pereliikme eest. Ka nüüd näeme, et just naised vastutavad kodus oleva perekonna kõikide toidukordade valmistamise eest, laste e-õppes abistamise eest ja peavad ära tegema ka oma palgatöö, meestele jääb rohkem strateegiline vaade 🙂 Naiselike karjäärikatkestuste jaoks peaks aga olema rahaline puhver. Näiteks mu ema vähendas lapselapse eest hoolitsemise jaoks oma töökoormust veerandi võrra. Olles ise kolmveerand kohaga ja kolmveerand palgaga, mida ei kompenseerinud talle keegi.
  4. Ammu teada-tuntud ja vähe muutuv fakt: Eesti naiste sissetulek on oluliselt väiksem kui meestel. Meie sooline palgalõhe on Euroopa suurim. 

Seega me ei peaks lootma mehe, riigi ega ka töökoha peale.
Ma ei pea silmas hirmus elamist, aga sõltumatust ja meelerahu oma puhvrist – nii rahalisest kui ka emotsionaalsest.
 
Et oleks manööverdamisruumi: rohkem valikuid ja vähem sundkäike.
 
Mul ei olnud plaanis kirjutada rahateemalist raamatut väga spetsiifiliselt naistele, aga just nii see välja kukkus.
Ja teades neid 5 olulist põhjust, ei olegi see kummaline. Sest meie peame oma rahakoti eest veel enam hoolt kandma: teenimise aeg on lühem, summad väiksemad.
 
Veebiseminar “Kuidas alustada investeerimisega?” koos Liisi Kirchiga toimub 28. aprillil kell 18 või sulle sobival ajal järelvaatamisega.
Meie veebiseminar ei küsi sugu ega vanust, nii et oled teretulnud igal juhul.

Osta oma veebiseminari pilet siit

Ja raamatu “Sõltumatu naine. 5 sammu rahalise vabaduseni” saad endale soetada siit.

Jäta kommentaar

Sinu e-posti aadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga