TEKST MARJU RANDMER-NELLIS
ILLUSTRATSIOON TEELE STRAUSS

Suhe loovusega eksisteerib ainult siis, kui sellega ka teadlikult tegeleda. Ja kuidas seda teha? Suhtudes oma loovusesse kui väiksesse lapsesse, kes igatseb üle kõige oma vanemaga veedetud kvaliteetaega. Neid lihtsaid harjutusi tehes ja väljakutseid vastu võttes saad oma loovusega paremini tuttavaks, et uusi ja põnevaid plaane sepitsema asuda. On ju suvi parim aeg, et oma loovusesse panustada ja – lihtsalt mängida!

KAS KUULAD END TOETAVAID VÕI PIDURDAVAID USKUMUSI?

Ühe jalaga gaasipedaali põhja vajutamisest on vähe abi, kui teine on samal ajal ikka veel piduri peal.

Uskumused on midagi, mis on meile lapsepõlvest vanemate, kultuuriruumi ja sõprade kaudu kaasa tulnud. Lapsepõlves puudub meil võimalus saadud infot kontrollida ja nii võtame automaatselt üdini omaks palju uskumusi, mis meid hilisemas elus mitteteadlikult juhtima hakkavad. Mõtle tagasi ajale, kui olid väike või sul oli mõni raske kolleeg või olukord, mis sind muserdas. Tee nimekiri nendest negatiivsetest uskumustest, mis sa sealt kaasa oled võtnud. Paar näidet:

„Ma ei saa millegagi hakkama ja teen alati kõik valesti.“
„Pill tuleb pika ilu peale.“
„Kõik kunstnikud on vaesed.“

Destruktiivsed uskumused pidurdavad ja hoiavad arengus tagasi.  Teadvusta neid endale ning tea, et need ongi vaid tühipaljad uskumused – mitte faktid ega tõde! Need hoiavad sind vaid hirmul ja tegemast asju, mida su hing tõeliselt ihkab teha. Vaata oma negatiivsetele uskumustele otsa ja pööra need positiivseks. Kirjuta iga negatiivne uskumus ümber positiivseks, näiteks nii:

„Ma teen tegelikult päris paljusid asju õigesti. Vahel võin küll ka eksida, aga eksimine on inimlik ning käib uute asjade proovimise juurde, tegelikult olen ma isegi päris julge, et üldse võtan uusi asju katsetada.“

Kas tunned vahet? Positiivne uskumus loob lootuse ja toodab elurõõmu,
mis toetab sinu unistuste tuleviku loomist.

Jäta kommentaar

Sinu e-posti aadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga