TEKST JA FOTOD HELE SITS

Aeg-ajalt tuleb elus ette olukordi, kus kõhutunne on nii tugev, et mõistusel pole ruumi midagi arvata – tead korraga täpselt, et just nüüd on õige hetk olulise projekti õnnestumisel otsustavate sammude astumiseks, või tunnetads elgelt ära, et äsjakohatud võõral on tegelikult sinuga palju ühist või just vastupidi, et tegu on kellegagi, keda ei tasuks ülemäära usaldada. Kuidas sa seda tead, on sul aga raske sõnadesse panna.

Idamaise tšakrasüsteemi järgi on tugev intuitsioon märgiks avatud ja aktiivsest laubatšakrast. Et see asetseb silmade vahel ninajuurel, siis nimetatakse seda tšakrat mõnel pool ka kolmandaks silmaks. Tegu on silmaga, mis „näeb“ nähtamatut ja käegakatsutamatut – igapäevases kõnepruugis kutsume me teda sisehääleks, vaistuks või kõhutundeks. Värvustest peetakse kolmanda silma tooniks indigot ehk tumesinist, mis ööpimedust sümboliseerides viitabki sellele, et läbi tunnetuse „nähes“ pole nägemiseks valgust (ehk taustinfot) vajagi.

Indigosinine on müstikute värv – rahustav, meditatiivne ning viitab meelte teravusele ja nende pidevale kasutamisele selleks, et ümbritsevast maailmast võimalikult palju infot koguda. Neil, kel on aega märgata detaile ja nüansse, on lihtsam tunnetuse abil leida üles õige suund jõudmaks oma eesmärkide ja unistusteni.

Ehe eneseväljendus

Intuitiivne laubatšakra aitab meil meeles pidada oma tõelise olemuse väljendamise tähtsust ja vajalikkust. See on energiakeskus, mis meenutab meile muu hulgas, et lisaks maisele on meil ka vaimne pool, ja õhutab meid sellega lähemalt tuttavaks saama.

Olla vaimne tähendab väljendada oma päris mina
– oma tõelisi värve, isiksust ja andeid –
sulle loomulikul moel.

Veel tähendab see aktsepteerida ja armastada oma tõelist olemust, jäädes truuks iseendale – oma maailmatunnetusele, väärtushinnangutele ja tõdedele. Ja seda ka välismaailma mürast ning teiste arvamustest ja tõekspidamistest ümbritsetuna.

Elukogemused loovad sisekeele

Indigo energia aktiveerimiseks on vaja eelkõige aega ja tahtmist iseennast sügavuti tundma õppida ning selleks kindlalt oma vaistu usaldada. Siinkohal sobib hästi keskendumine oma unenägudele – nende üleskirjutamine ja tõlgendamine intuitsiooni varal.

Ükski unenäoseletaja ei anna sulle täpsemaid vastuseid kui see, mida kannad iseeneses. Meie sees on pidevas muutumises ja kujunemises meie personaalne sümbolite süsteem, mille loovad elukogemused, olukorrad ja meile omane unikaalne maailmatunnetus. Iga motiiv, eluelement ja olukord selles kannab meie jaoks kindlat tähendust ja emotsioone. Kõik see kokku loob meie isikliku keele unenägude, nägemuste ja intuitsiooniga tajutava tõlgendamiseks.

Oma isiklikku tunnetuskeelt tundma õppinud, võime indigoenergia aktiviseerimiseks laiendada oma fookust veelgi, asudes jälgima ka kaasinimesi, kellega igapäevaelus kohtume, proovides vaistu varal aimata nende meeleolu ja olemust.

Intuitsiooni tugevdamiseks ja laubatšakra aktiviseerimiseks
on üks parimaid meetodeid hetkes kohalolemine
ehk enda ümber toimuva teadlik jälgimine ja tunnetamine.

Argimõtete domineeriv müra on tihtilugu see, mis nn kõhutunde tuhmistab. Selle taasäratamiseks tuleks leida aega üksi looduses liikumiseks, et taastada side oma maise ja hingemina vahel.

Iseäranis efektiivseks viisiks on siinkohal ka meditatsioon, mis kätkebki endas maise mina vestlust sisemise ehk hingeminaga. Teisisõnu, meditatsiooni näol on tegemist vaikuses kogetud sisemõtiskluse või  -rännakuga.

Hea intuitsiooni eelduseks on tähtis maailma nähtuste ja olukordade
pidev lahtimõtestamine iseenda jaoks:
mida tunned-näed või kuidas kirjeldaksid seda või teist.

Alustades järjepideva lahtimõtestamisega ning oma tunnetatu sõnadesse panemisega, märkad peagi, et mõistad paremini nii iseennast kui ka ümbritsevaid inimesi ja olukordi.

Kuidas tugevdada intuitsiooni?

  • Võta aega meditatsiooniks – leia paik, kus saad rahus olla, pea mõtteist tühjendada, tunnetamaks oma keset ja ühendust oma sisemusega.
  • Tunneta ja tõlgenda oma tunnetusi – kõik saab ka mõistuse jaoks klaarimaks, kui oled suutnud tunnetusliku sõnastada.
  • Usalda oma vaistu! Märka ja järgi seestpoolt tulevat teavet.
  • Pööra tähelepanu oma unenägudele! Võta aega nende tõlgendamiseks ja oma personaalse sümbolikeele mõistmiseks.
  • Anna endale aega! Ära kiirusta üle olukordadest, kus mõistus tahab olukorra kiirelt n-ö paika panna. Peatu ja lase oma sisetundel olukorda seedida. Tark ei torma.
„Meie sees on pidevas muutumises ja kujunemises
meie personaalne sümbolite süsteem, mille loovad 
elukogemused, olukorrad ja meile omane unikaalne maailmatunnetus.“

Jäta kommentaar

Sinu e-posti aadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga