Meie esimese investeerimiskolumni sõnum tuleb lihtne ja konkreetne. Ei mingit keerutamist! Jagame sinuga kolme ülimalt efektiivset rikkaks saamise reeglit, mille rakendamine muudab elu kardinaalselt.

Küsi endalt siiralt, millist elu soovid elada viie aasta pärast. Arvame, et iga inimene on väärt elama nauditavat ja õnnelikku elu, veetes aega kallite inimestega. Ja me teame, et see on võimalik, aga mitte ennast
väärtustava suhtumiseta ja isikliku panuseta. Mida siis teha?

Reegel nr 1

Maksa endale alati esimesena!

Sina ise oled enda jaoks kõige olulisem inimene ja seega väärt alati endale kõige esimesena maksmist. Huvitav, et inimestel on kombeks maksta kõikidele teistele enne kui iseendale. Kas pank, korteriomanik või kommunaalarve on tõesti olulisemad kui isiklik finantsiline heaolu ja sinu pikaajalised unistused?

Me ei taha öelda, et jäta arved maksmata. Tahame lihtsalt julgustada, et alates tänasest maksaksid oma finantsilise heaolu nimel ka endale ehk säästaksid alati enne kõiki teisi kulutusi. Jah, makstes endale esimesena, mõistad, et nüüd tuleb hakkama saada teistmoodi. Sinu tarbimisharjumused muutuvad üleöö ja üsna pea avastad ka uusi võimalusi, kuidas suurendada enda sissetulekut.

NB! „Endale maksmise“ all mõtleme seda, et säästaksid raha enne kulutusi – või muidu kulutad raha enne säästmist!

“Kasutades säästetud raha kulude katmiseks, vähendad enda tõenäosust
saada finantsiliselt vabaks.”

Reegel nr 2

Maksa endale vähemalt samas summas kui sinu suurim kulutus!

Meie arvates peaks iga inimene olema enda vastu nii hooliv, et maksab endale iga kuu vähemalt sama palju, kui tema kõige suurem kulutus. Kui sinu suurim kulutus on pangalaen või korteriüür, siis vähemalt sama palju on ometi väärt sinu unistused ja finantsvabadus. Loodame väga, et alates tänasest tõuseb sinu eneseväärikus nii kõrgele, et muudad oma elu 180 kraadi ja maksad endale nüüdsest oma kõige suurema kulutuse jagu (või vähemalt midagi sinnapoole).

NB! „Maksa endale vähemalt samas summas kui sinu suurim kulutus“ all
mõtleme seda, et säästaksid rohkem, kui kulutad – vastasel juhul kulutad rohkem, kui säästad!

Reegel nr 3

Unusta ära, et oled endale maksnud!

Meie suhtumine on, et see raha, mille oled endale maksnud, ei kuulu enam sulle, vaid sinu portfellile. Sellest on saanud seeme, töövahend sinu finantsilise heaolu loomiseks ja unistuste täitmiseks. Kui su säästud on külvatud portfellimulda, ei saa sa neid enam otseselt kasutada, küll aga näed sa vilju, mida sinu säästud sulle kasvatavad. Sinul jääb vaid üle nautida ja oodata, et üks viljatera kasvaks suureks põlluks!

Enamasti käituvad inimesed nii, et jätavad kuu lõpus alles jäänud summa säästuks, aga kolm kuud hiljem võib kogu sääst ometigi ära kuluda, sest pole põhimõtet, mille nimel ning kuidas säästa ja investeerida. Meie meelest oleks suurim viga lihtsalt kulutada oma isikliku heaolu säästud! Kasutades säästetud raha kulude katmiseks, vähendad enda tõenäosust saada finantsiliselt vabaks. Aga mitte keegi, isegi mitte sina ise, ei tohi röövida sinu unistust finantsilisest heaolust ja vabadusest, mille saavutanuna ei pea otseselt palgatööl käima! Nii et ära söö oma vilju, sest muidu pole järgmisel kevadel midagi külvata! Julgustame sind unustama, et oled endale midagi üldse kunagi maksnud ja alates tänasest päevast elama samm-sammult ainult oma intressitulust.

NB! „Unusta ära, et oled endale maksnud“ all mõtleme seda, et kui sa ei unusta ära, et oled endale maksnud, ehk kasutad oma portfelli kulude katmiseks, siis unustad ära iseenda, makstes selle asemel lõputult kulutusi, jõudmata suuremate eesmärkideni!
Ja nüüd tahame sulle õnne soovida, sest oled enda kätte saanud väga võimsad reeglid – jõukuse valemi. Kuid see valem ei tööta iseenesest – see tuleb aktiveerida. Aktiveerimiseks on tarvis igakuiselt rakendada kõiki kolme reeglit, pidada neist kinni ning muuta need enda elustiiliks. Sa ei pea olema jõukas, et oma rahaasju hallata. Küll aga pead oma rahaasju haldama, et saada jõukaks.

Investeerimiseni!

Jäta kommentaar

Sinu e-posti aadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga